VMware Global Community
Gruzin73
Contributor
Contributor

nieudana próba skopiowania maszyny wirtualnej (failed attempt to copy a virtual machine)

Mam serwery na ibm ESX( vmware vshephire 6 ), do tego macierz na której są dane. Próbuję skopiować cały katalog z maszyną wirtualną łącznie z dyskami z danymi ( 300gb ) na dysk podłączony do laptopa po USB. Laptop ( z win7 pro ) jest podłączony przez switch z serwerami i zaadresowany w sieci serwerowej bez pośrednictwa routera. Maszynę przed skopiowaniem zatrzymuję. Za każdym razem jednak kopiowanie kończy się po skopiowaniu kilkunastu do kilkudziesięciu GB danych, nie pokazuje się żaden błąd . Myślałem że mam jakiegoś snapshot-a starego na tej maszynie i że ona coś bruździ , ale nie. Myślałem że w laptopie się włącza jakieś oszczędzanie energii i przerywa się połączenie z dyskiem ale też nie , bo czuwałem przy kopiowaniu i nie dopuszczałem do wygaszenia. Proszę o podsunięcie jakiegoś pomysłu co może powodować takie dziwne zachowanie.

I have servers ibm ESX (vmware vshephire 6), to the matrix on which the data is. I tried to copy the entire catalog of virtual machine disks, including data (300GB) disk connected to the laptop via USB. Laptop (with win7 pro) is connected via a switch servers and addressed on the network server without using a router. Before copying machine stop. But each time copying ends after copying a dozen to several dozen GB of data does not show any error. I thought that I have a snapshot-old and on that machine and that it collides with something, but no. I thought that the laptop turns on some energy saving and interrupts the connection with the disc but not because I watched when copying and not allowed to extinguish. Please imputation some idea what could cause this strange behawior.

Tags (1)
0 Kudos
1 Reply
Gruzin73
Contributor
Contributor

niestety nikt nic nie podrzucił w temacie a i ja sam też nie znalazłem przyczyny. Spróbowałem podłączyć komputer stacjonarny do sieci serwerowej i bezpośrednio na jego dysk skopiować całą maszynę i okazało się że tak się skopiowała. Później z dysku komputera skopiowałem na dysk usb i tak się dało to wykonać. . Temat można zamknąć , chociaż ciekawe dlaczego nie udało się tej maszyny na dysk usb laptopa.

0 Kudos