VMware Global Community
wolfstouch
Contributor
Contributor

Kullanılmayan Vcenter Silemiyorum!!!

Merhabalar ESXi host üzerine daha önce kurduğun farklı ip deki vcenter sunucusu şu anda aktif değil ve license kısmından da kaldıramıyorum. Sürekli license uyarısı alıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Tags (3)
0 Kudos
4 Replies
vmwaretvcom
Enthusiast
Enthusiast

Merhaba resimde aldığın hata Evaluation mode lisans ile ilgili. Burada daha önce vCenter e atadığın lisans var ise ve hesabın ile aktif kullanıyorsan tavsiyem düzenli olması açısından. ilk olarak lisans tanımlamalarını vCenter ve Hostlardan geri al ( sil ) License 1 olanları.

Sonrasında my.vmware.com adresinden firma bilgilerin ile login olup key bilgilerine göre (vSphere keylerini) ESXI lisanslarını ilk olarak ismini vSphere ile isimlendirerek Hostlara ata sonrasnda yine aynı işlemi vCenter için vCenter ismini kullanarak işlemlerini yap derim.

Ek olarak Evaluation mode Lisansı yeni doğru lisans bilgilerini girdiğinde otomatik olarak pasif hale otomatik geçer. ok 

Kolay gelsin.

www.vmwaretv.com
wolfstouch
Contributor
Contributor

Selam cevabınız için teşekkürler. Fakat burada evaluation license atanan sunucuya artık erişimim yok bundan dolayı sorun yaşıyorum.

0 Kudos
vmwaretvcom
Enthusiast
Enthusiast

Selamlar normalde eski sunucuya erişimin olmasına gerek yok sadece sunucu ve suncuya atanan lisans var oradan ilk olarak lisans atamasını kaldıracaksın (aradaki bağlantıyı koparacaksın) sonrasında ise boşa düşen lisansı lisans arayüzünden sil diyeceksin.

Normalde aryüzden bu şekilde yapabilirsin ama diyorsanki ne yaptıysam olmadı Power CLI komutları ile birazda dikkatli olarak gerekli komutları uygulayabilirsin.  Komutlar ise burada : https://developer.vmware.com/docs/powercli/latest/vmware.vimautomation.license/commands/get-licensed... içinden gerekli olanları tercih ederek devam edebilirsin.

Kolay gelsin.

www.vmwaretv.com
wolfstouch
Contributor
Contributor

Teşekkürler deneyeceğim.

0 Kudos