VMware Global Community
RenataRawa
Contributor
Contributor

pytanie

Witajcie,

Mam pytanie od jedngo z użytkowników. Jeśli ktos może pomóc- będę wdzięczna. pozdr Renata. Pytanie poniżej:

Kto używa i mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami ze stosowania urządzeń USB w systemach operacyjnych maszyn wirtualnych, przy użyciu rozwiązań tunelujących USB po IP (np.: DIGI, FABULATECH, IncentivesPro - a może jeszcze coś innego)?

Jestem zainteresowanym zastosowaniem tych rozwiązań w celu możliwości uruchomienia w VM'ie aplikacji, która wymaga stosowania klucza sprzętowego USB."

0 Kudos
6 Replies
andosm
Enthusiast
Enthusiast

Witam,

niestety nie jestem bezpośrednio użytkownikiem takiego rozwiązania, ale jeden z moich klientów używa urządzenia firmy DIGI - AnywhereUSB i jest z niego zadowolony. Mam nadzieję, że niedługo (okres urlopowy) będę w stanie podać nieco więcej informacji. Urządzenie firmy DIGI ma również pozytywną opinię na forach dyskusyjnych. Należy pamiętać o jego ograniczeniach, np. porty USB możemy przypisać tylko do jednej maszyny wirtualnej, więc jesli mamy np. dwa klucze sprzętowe dla dwóch różnych maszyn wirtualnych potrzebne będą dwa urządzenia DIGI.

Zaletą rozwiązań DIGI jest również fakt, że te urzadzenia można bez problemu dostać w polskiej sieci dystrybucji, a to oznacza, że można spróbować je wypożyczyć i sprawdzić z własną aplikacją Smiley Happy

--

Pozdrawiam/Best Regards

Andrzej

Pozdrawiam/Best Regards Andrzej
0 Kudos
andosm
Enthusiast
Enthusiast

Małe uzupełnienie,

rozwiązanie działa z aplikacją CDN OPT!MA, wykorzystuje również bez problemu funkcjonalność VMware HA.

--

Pozdrawiam/Best Regards

Andrzej

Pozdrawiam/Best Regards Andrzej
0 Kudos
gustawm
Contributor
Contributor

Witajcie.

Osobiście testowałem rozwiązanie "FABULATECH" z kluczami sprzętowymi optimy oraz symfonii i dziala bez problemu.

Rozwiazanie to ma swoje wady jak i zalety, wada na pewno jest stawianie dodatkowego sprzetu do obslugi kluczy, zaleta prostota i elastycznosc.

Podobno mozna wspoldzielic urzadzenia usb, ale z kluczami ta opcja nie dziala.

0 Kudos
cf13
Enthusiast
Enthusiast

.

0 Kudos
Jossie
Contributor
Contributor

Witam!

Używam urządzenia firmy Digi (AnywhereUSB/5) i klucza sprzętowego Symfonii. Niestety mam problem - co kilka dni konieczny jest restart usługi klucza sprzętowego, ponieważ programy przestają działać. Usługa jest cały czas uruchomiona i wygląda na to, że wszystko działa dobrze, jednak dopiero po restarcie usługi praca programów wraca do normy.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

0 Kudos
inleo
Leadership
Leadership

Swego czasu przegryzłem się przez dużo sprzętu USB over IP. Przetestowałem rozwiązania Digi, Lantronix’a i kilka innych mało znanych… i generalnie wybrałem Lantronix’a.

Rozwiązanie Lantronix Ubox 2100 świetnie sprawdziło się w konfiguracji którą mam u siebie. Jest to mianowicie klaster HA + DRS. Czyli VM kiedy trzeba zmieniają sobie maszynę fizyczną, a co za tym idzie wszystkie połączenia do sprzętu w danej maszynie również… Rozwiązanie Digi jest ok., ale jak zauważył Jossie ma tendencje do zwiech i trzeba je zainstalować w hypervisorze, co w moim przypadku nie rozwiązywało problemu.

Ale wracając do rozwiązania Lantronix’a. Generalnie instaluje się sterownik w maszynie wirtualnej i za pomocą jego podłącza się do urządzenia hostujacego klucze usb. Bez problemów radzi sobie z kluczami typu HASP, oram KMM. Istnieje możliwość zmuszenia serwera do wiecznego podłaczenia do klucza HASP.

http://blog.inleo.pl @maciejlelusz
0 Kudos